LIPENCE II

      Domy využívají geometrického členění charakteristického pro moderní českou architekturu inspirovanou kubismem. Hmota domů je rozčleněna vystupujícím arkýřem a různými povrchovými materiály použitými na fasádě - strukturovaná probarvovaná omítka a oplechování z  titan-zinku. Na straně do ulice jsou domy optikci změnšeny změnou uhlu střechy a předsazením fasady v celé ploše 2.NP, tak aby stavba lépe splývala se stávající okolní zástavbou. Předsazené plochy jsou opatřeny TiZn krytinou.
       Nadzemní část směrem do prostoru zahrad je z důvodu osazení domů do svahu pouze dvoupodlažní. V rámci zmenšení celkové měřítka, jsou fasády jednotlivých domů směrem do zahrady k sobě natočeny v různých úhlech. Navíc jsou navrženy s  co největšími prosklenými plochami, čímž se dosahuje maximálního spojení s  okolní zelení. V obývacím pokoji tak vzniká celoskleněná stěna, nerušená parapety ani nadpražím, takže spojení s  venkovním prostorem je opravdu dokonalé.
      Jednotlivé domy jsou řešeny jako jednogenerační. Vstup do nich je z ulice Jílovišťská žulovým schodištěm s nadstandardní šířkou 1,8 metrů. Dá se do nich samozřejmě také vstoupit přes prostor garáže nebo přímo ze zahrady obývacím pokojem. První podlaží, je  ze strany zahrady zcela pod úrovní terénu. Je tvořeno dvojgaráží, komorou, komunikačním prostorem se schodištěm a prostornou víceúčelovou místností, kde je možné vybudovat například saunu s tělocvičnou nebo rozsáhlou dílnu. Druhé podlaží tvoří vstupní hala, obývací pokoj s kuchyní a schodištěm, samostatná koupelna, WC a oddělená místnost, která může sloužit jako pracovna nebo pokoj pro hosty.
      V  posledním, třetím nadzemním podlaží jsou pak tři pokoje, koupelna, schodiště s galerií, která je spojena s venkovním prostorem proskleným oknem, a technická místnost kombinovaná s prádelnou. Celá stavba je navržena a realizována s důrazem na originalitu, dodržení energetické úspornosti i s  ohledem na co největší pohodlí uživatelů. Z tohoto důvodu jsou například veškeré obvodové konstrukce řešeny nad doporučené normové hodnoty prostupu tepla, vnitřní příčky mezi obytnými místnostmi jsou z AKU cihel, vnitřní dveře z prostoru garáže jsou protipožární atd.
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
D1
KATALOGOVÉ
LISTY
JEDNOTLIVÝCH
DOMŮ
D2
D3
D4
SITUAČNÍ PLÁN
D1
Stavíme Vám dům v Praze 5 - Lipencích
Business Centrum Mikrotechna a.s.
Kontakt:  lipence@bcmkt.cz, tel. 732 772 559